Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Klasik, amatör yöntemlerle yapılan zararlı mücadelesi ile olumsuz sonuçlar görülmekte ve halk sağlığı alanındaki zararlıların dirençlerini geliştirmektedir. Her olumlu netice vermeyen mücadele, önemli bir kayıp niteliğindedir. Zararlılar ile mücadele profesyonel teknikler ve etkin bir uygulama metodu ile ortadan kaldırılmalıdır.

ESS Biyosidal Services, olarak size beş adımda ayrıntılı mücadele programımızı sunuyoruz.

KEŞİF ve İNCELEME:

Çevre Koruma Mühendislik; teknisyeni zararlının sadece problem oluşturduğu konumları değil, tüm açık ve kapalı alanların yerleşim planını analiz eder. Bu analizde giriş noktaları, su kaynakları, gıda kaynakları, yuvalanma noktaları ve yerleşim alanları tespit edilir. Bütün bu keşif hizmeti ve değerlendirme raporu ücretsizdir.

PROJELENDİRME:

İhtiyaç duyduğunuz hizmetler aylık / yıllık olarak projelendirilir. Bu şekilde ihtiyaçlarınıza göre hangi aylarda hangi hizmeti alacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Bu sistem sayesinde gereksiz hizmet almanız engellenerek etkili ve ekonomik bir hizmet almanız hedeflenir ve sağlanır. Değişik türdeki haşerelerin gelişim evreleri de doğal olarak farklı olacağından özel uygulamalar gerektirecektir. ESS Biyosidal Services zararlıların yaşam evrelerini bilmekte ve mücadelelerinde başarı sağlayacak noktaları tespit etmektedir.

UYGULAMA:

Zararlı mücadele hizmeti vermeye gelen ekip arkadaşlarımız gerekli eğitimi almış, tecrübe ve profesyonelliğe sahiptir. Uygulamalar sırasında kullanılan tüm pestisitler (kimyasallar) Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı (BİYOSİDAL) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’dan onaylıdır. Kullanılan ilaçlar zararlıların bağışıklık sistemi göz önüne alınarak belirli sıralamalarda değiştirilir. Çevre Koruma Mühendislik’in uygulama stratejisi, Entegre Zararlı Yönetimi’ne (IPM) odaklanmıştır.

KONTROL:

Uygulama sonunda IPM hizmeti verilen alanlarda teknisyenlerimiz tarafından detaylı ve titiz bir kontrol çalışması gerçekleştirilir.Bu kontrolün amacı, hizmet verilen bölgenin sürekli olarak gözetim altında tutulmasını sağlamak, oluşabilecek her türlü soruna erken teşhis ve müdahale edebilmektir.

RAPORLAMA:

Ülkemizde özellikle son yıllarda kaliteye verilen önemin artması sonucunda, raporlama zararlı önleme hizmetinin tamamlayıcısı olmuştur. Her ne kadar sağlıklı zararlı önleme hizmeti uygulansa bile etkili bir raporlama hizmeti verilmedikten sonra yapılan iş sonuçlanmış sayılmamaktadır. Bunun farkında olan Çevre Koruma Mühendislik; özellikle raporlama safhasına gereken önemi verip, yapılan uygulamalar ve yapılması planlananlar hakkında en ince ayrıntıya kadar sizi bilgilendirmektedir.

Detaylı bilgi ve keşif için